مقایسه بویلرهای چگالشی و معمولی

//مقایسه بویلرهای چگالشی و معمولی

مقایسه بویلرهای چگالشی و معمولی

مقایسه بویلرهای چگالشی و معمولی

زمانیکه آب و هوا شروع به گرم شدن می کند، شما ممکن است به فکر تعویض تجهیزات گرمایشی خود بیفتید. هم اکنون بهترین زمان برای برنامه ریزی جایگزینی برای بویلر یا مشعل شماست و تصمیمی است که بر خانواده شما در زمستان های آتی تاثیر می گذارد.

از مهمترین گزینه های موجود انتخاب بین سیستم گرمایش چگالشی یا معمولی است. اگر بویلر یا مشعل قدیمی دارید، احتمالا غیر چگالشی است زیرا نوع چگالشی نسبتا جدید هستند.

پس چگونه انتخاب درستی را انجام دهیم؟ در اینجا تفاوت بین دو تکنولوژی و برخی نکات برای انتخاب تجهیزات مناسب آورده شده است.

سیستم های غیر چگالشی

برای بویلرها و مشعل های غیر چگالشی، درجه حرارت به اندازه کافی بالا نگه داشته می شود تا از چگالش بخار آب در گازهای دودکش جلوگیری شود.

اگر چگالش رخ دهد، این میعانات به دلیل خاصیت اسیدی باعث خوردگی می شوند. عملکرد بویلر و یا مشعل برای جلوگیری از چگالش بدان معنی است که حرارت با ارزش آن به صورت بخار آب در اتمسفر آزاد می شود. این کار بازده را در محدوده 70-80٪ محدود می کند.

سیستم های غیر چگالشی

برای بویلرها و مشعل های غیر چگالشی، درجه حرارت به اندازه کافی بالا نگه داشته می شود تا از چگالش بخار آب در گازهای دودکش جلوگیری شود.

اگر چگالش رخ دهد، این میعانات به دلیل خاصیت اسیدی باعث خوردگی می شوند. اما عملکرد بویلر و یا مشعل برای جلوگیری از چگالش بدان معنی است که حرارت با ارزش آن به صورت بخار آب در اتمسفر آزاد می شود. این کار بازده را در محدوده 70-80٪ محدود می کند.

سیستم های چگالشی

بویلر و مشعل های چگالشی با استفاده از انرژی موجود در بخار آب برای گرم کردن آب یا هوا، انرژی را بازگردانی کرده و بازده سیستم گرمایش را به میزان 95٪ افزایش می دهد. برای رسیدن به این هدف، مواد مشعل و مبدل های حرارتی باید به خوردگی مقاوم باشند و دمای عملیات بویلر و یا کوره باید پایین تر باشد.

کدام  یک بهتر است؟

از دیدگاه انرژی، بویلرهای چگالشی، حتی با هزینه اولیه بالاتر مطلوب تر هستند. با این حال، ملاحظات دیگری برای این سیستم ها وجود دارد.

تخلیه میعانات

یک نکته مهم این است که اسید موجود در میعانات گازی باید قبل از تخلیه به سیستم زهکشی خنثی شود. این بوسیله یک کیت خنثی سازی مایع می باشد که یک جزء کلیدی سیستم های چگالشی است.

دمای کار

از آنجائیکه دمای عملیاتی سیستم های چگالشی پایین تر است، این امر بر عملکرد فرستنده های گرما و سیستم توزیع بویلر تاثیر می گذارد. اگر یک بویلر چگالشی را جایگزین بویلر غیر چگالشی کنید، ممکن است نیاز به تعویض رادیاتورها و لوله کشی باشد.

الزامات خروجی

خروجی برای دو سیستم متفاوت است. از آنجا که دمای کار بویلر غیرچگالشی بالاتر است، یک فلز نوع B با انتهای عمودی مورد نیاز است و بویلرهای چگالشی با لوله های PVC تخلیه می شوند. هوای احتراق برای مشعل های چگالشی مستقیما از محیط خارج می شود، بر خلاف سیستم های غیر متراکم که از اتاق خارج می شوند.

اگر شما قصد خرید یک بویلر جدید برای خانه خود را دارید و نمی دانید کدام یک را انتخاب کنید، با مشاوران گروه صنعتی آسایش تماس بگیرید، ما به شما در تصمیم گیری درست کمک کنیم.

توسط |2019-07-27T09:29:59+03:30می 23rd, 2019|مطالب کاربردی|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه