انتخاب چیلر مناسب

//انتخاب چیلر مناسب

انتخاب چیلر مناسب

امروزه انتخاب سامانه‌ تهویه مطبوع به ویژه چیلرها به جهت کاربری متفاوت پروژه‌ها و با توجه به ملاحظات انرژی، هزینه‌های اولیه و جاری یک پروژه از اهمیت ‌بسزایی برخوردار است. در کارخانه‌های سازنده چیلر، انواع چیلر با توجه به نوع کمپرسور، تبخیرکننده‌ و کندانسور تقسیم‌بندی و تولید می‌شوند. در دسته‌بندی انتخاب چیلر می‌توان عواملی را بر شمرد که در این مقاله بیشتر به اهمیت ضریب عملکرد چیلر در بار جزیی( IPLVو ESEER )پرداخته شده است.

عوامل موثر در انتخاب چیلر عبارتند از:

-ظرفیت واقعی چیلر بر اساس کاربری پروژه و دمای خشک و دمای مرطوب با توجه به نوع چیلر

۲-نوع کندانسور چیلر با توجه به اقلیم و کاربری پروژه

۳-IPLV-ESEER-COP-EER

۴-انتخاب نوع کمپرسور با توجه به ظرفیت مورد نیاز و نوع کاربری

۵-مصرف برق چیلر و جریان راه اندازی

۶-صدای چیلر

۷-ابعاد و وزن چیلر

۸-بررسی هزینه اولیه و هزینه جاری چیلر

جهت انتخاب چیلر مناسب برای هر پروژه می بایست موارد بالا را اولویت بندی نموده و براساس اولویت انتخاب نماییم.برای مثال صدای دستگاه برای یک پروژه بیمارستانی و یا اموزشی اولویت مهم محسوب میگردد.در حالی که برای پروژه صنعتی اهمیتی ندارد.بنابراین هر نوع چیلر برای پروژه خاص و با ظرفیت متناسب با آن انتخاب شده و انتخاب مشابه دو چیلر برای کاربری متفاوت و شرایط اقلیمی متفاوت اشتباه است.

چگونگی انتخاب چیلر مناسب برای ساختمان

ما توصیه می نمائیم که حتما حتما جهت انتخاب چیلر مناسب خود از کارشناسان مجرب و کارآزموده ، مشاوره ای تخصصی گرفته تا در انتخاب خود دچار اشتباهات ساده ولی اساسی نگردید. از اینرو شما می توانید جهت انتخاب چیلر مناسب خود از کارشناسان شرکت آسایش صنعت تهویه نیز مشاوره رایگان دریافت نمائید.

توسط |2019-06-01T11:44:13+03:30می 21st, 2019|مقاله|بدون ديدگاه

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه